Kuidas mõjutab muusika ja pillimäng väikelaste arengut?

Muusikariistad on olemas põhimõtteliselt igas lastega peres, vanavanemate juures ning kõikides lastetubades ja lasteaedades. Need on lõbusad ja alati menukad mänguasjad, mis toovad rõõmu nii lastele kui täiskasvanutele. Kuid lisaks meelelahutusele, on neil ka väga oluline osa väikelapse arengus!

Muusika tegemine ja aju areng on tihedalt seotud

Kõik on vast kuulnud lapsele Mozarti mängimisest ja IQ suurendamisest. Olgu sellega kuidas on, kuid 2016. aastal Lõuna-Carolina Ülikoolis läbiviidud uuring kinnitas veelkord, et muusikariista varajases eas mängima õppimisel on positiivne mõju loogilisele mõtlemisele, keelelisele võimekusele, sotsiaalsele intelligentusele ning koordinatsioonile.

muusikariistad lastele

Mõned nipid koos muusika tegemiseks:

» Alustage lihtsamatest pillidest: juba beebieas on väga head oskuste arendajad väikesed kõristid ja löökpillid ning erinevaid meloodiaid keerukamate muusikariistadega saab algul ette mängida ka emme või issi.

» Laulge ja tantsige kaasa: lihtsamad laulud ja meloodiad jäävad beebidele hästi meelde ja tähendavad nende jaoks erinevaid asju, näiteks hambapesu aega või õue minekuks riidesse panemist. Tantsimine ja laulmine arendavad nii kehalist kui ka keelelist võimekust.

» Roteeri pille pidevalt, et säiliks põnevus: nagu ka teiste mänguasjadega, võivad lapsed aeg-ajalt instrumendist tüdineda. Pane see kappi ja võta nädala pärast uuesti välja justkui nagu uus! Erinevad pillid arendavad uusi oskusi ning teevad elu vaheldusrikkaks!

» Koos on lõbusam: mängi ise instrumente kaasa, et laps saaks sind jäljendada. Kutsu külla ka teisi väikseid sõpru, et oleks veelgi meeleolukam!

Neli pillisoovitust algajale muusikule!

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

X