Mänguasja valik – mida ja kui palju?

Mänguasja valik – mida ja kui palju?

Kui palju mänguasju peaks korraga nähtaval olema?

Mänguasjad on toredad ja pakuvad rõõmu nii lapsele välja valides, koos uut pakki avades kui ka vana lemmikut taasavastades. Samas pole just suur saladus, et väikelastel jagub tähelepanu piiratud koguses asjade hoomamiseks. Piisava katsetamise teel leiad kindlasti oma lapsele ideaalse tasakaalu mänguasjadest, mis ühelt-poolt pakuvad vaheldusrikast mängulusti, kuid teisalt ei jäta välja võetud lelusid tähelepanuta.

Miks on hea mänguasju aeg-ajalt kappi peita?

Mänguasjade vastu kaob huvi mitmel põhjusel. Esiteks võib konkreetne lelu olla kas liiga lihtne või liiga keeruline, mõlemal juhul leiab ta üldjuhul vähe kasutust. Veel on võimalus, et “selleks korraks” on vajalik oskus juba rakendust piisavalt leidnud ning Sinu laps avastab endas praegu teisi andeid.

Mõne aja pärast võib vana lemmiklelu mõjuda väga värskena, tihtipeale võtab laps sellised üllatused vastu vaata et paremini, kui mõne uue mänguasja.

 

 

Milliseid mänguasju Sinu laps hommikuti esimese asjana haarab? Mis jääb kurvalt mängunurka või riiulisse päevast päeva oma aega ootama?

Mõned nipid mänguasjade väljapanekul

  • Jälgi teda mänguhoos: millised mänguasjad laps tähelepanuta jätab? Ehk on aeg nad mõneks ajaks välja vahetada.
  • Vaata aeg-ajalt kriitilise pilguga lapse mänguasjade hoiukoht üle (näiteks õhtuti, kui laps on magama jäänud). Kas meil on seda kõike homme vaja või tasub mõned leludest vähemaks võtta?
  • Mõtle lapse arenguga kaasa: millised mänguasjad toetaksid tema praeguseid lemmiktegevusi? Milliseid oskusi me hetkel püüame arendada?
  • Hinda mänguasjade valiku mitmekülgsust: kas lapsel on piisavalt vaheldust kogu päevaks?

Niisiis: kui palju peaks korraga mänguasju nähtaval olema? Täpselt niipalju, kui tunned, et Sinu lapsele neid olema peaks! Selle teema peale mõtlemine on huvitav ja väga hariv protsess, mida soovitame igale lapsevanemale!

Mõnusat mängimist ja koos õppimist!

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

X